PROGRAFEN to marka, która oferuje pierwszy polski komercyjny filament z grafenem. Dostępny na masową skalę i zawierający grafen posiadający certyfikowaną strukturę. Filament PROGRAFEN to doskonałe właściwości mechaniczne, precyzyjne wydruki i innowacyjna, wystandaryzowana oraz poparta certyfikatami formuła. Odkryj z nami potencjał grafenu zatopionego w PLA i PET-G. Z filamentem PROGRAFEN przeniesiesz swój druk 3D na wyższy poziom. PROGRAFEN to filament, który gwarantuje precyzyjny druk 3D oraz wysoką powtarzalność wydruków. Nasz filament z grafenem zapewnia najwyższa jakość, która jest potrzebna w produkcji masowej. Sprawdzi się w branży motoryzacyjnej, lotniczej, narzędziowej, czy elektronicznej. Nasz filament nadaje się także doskonale do prototypowania oraz wydruków indywidualnych.

Filament PROGRAFEN jest produkowany przez koncern Advanced Graphene Products – jedną z pierwszych firm, która produkuje wystandaryzowany grafen na masową skalę. Spółka posiada unikalną na skalę globalną metodę produkcji wielkopowierzchniowego grafenu HSMG® (High Strength Metallurgical Graphene) oraz wiedzę i doświadczenie z zakresu materiałów grafenowych i ich przetwarzania. Technologia produkcji obejmuje zarówno grafen wielkopowierzchniowy w postaci warstw o atomowej grubości oraz grafen płatkowy syntezowany chemicznie.

Filamenty PLA i PET-G wzbogacone są płatkami grafenu, które wyraźnie poprawiają takie właściwości mechaniczne materiałów bazowych jak moduł sprężystości czy wytrzymałość na rozciąganie.